Horoskop a wróżki

Horoskop: wróżka prawdę Ci powie ?

Choć, tak bardzo cenimy niezależność i wolny wybór, wielu z nas z pewnością spotkał się z życiową rozterką, do której gotowy przewodnik, był by nieoceniony. Coś, w czym będzie można pokładać nadzieję, co ułatwi podjęcie dobrej decyzji, krótko ujmując zdejmie z nas drzemie trudnego dylematu, nieprzewidzianych skutków, czy po prostu nie wiedzy związanej z naszą przyszłością . Być, może właśnie, dlatego, tak wielu z nas, całkiem chętnie zagląda do horoskopów, szuka odpowiedzi w kartach tarota, czy też magicznych mocach wróżek.

Czym właściwie jest horoskop?

Jest on dziedziną astrologii, badającą układ położenia ciał niebieskich podczas naszych narodzin. Układ ten ma zawierać w sobie odpowiedź, na temat danej osoby, a nawet jej życia. Jest to, tak zwany horoskop urodzeniowy, którego doprecyzowanie wymaga bardzo szczegółowych i indywidualnych danych. Poza tym, wyróżnia się jeszcze kilka rodzajów horoskopów:

 

– horoskop codzienny,

– horoskop tygodniowy,

– horoskop partnerski,

– horoskop miłosny.

Z tego rodzaju horoskopami, najczęściej spotkamy w gazetach i na portalach o charakterze rozrywkowym. W ich przypadku mamy do czynienia z bardzo ogólną przepowiednią, kierowaną do grup o poszczególnym znaku zodiaku. Trzeba natomiast wiedzieć, że astrologia, nie przewiduje możliwości stworzenia uniwersalnego horoskopu. Dlatego, do treści kryjących się pod tego rodzaju horoskopami, należy podejść z dużym dystansem.

Czy jest możliwe, odczytanie przyszłości w horoskopie?

Według astrologów w pewnej części, jak najbardziej. Jednak stworzenie prawdziwego i precyzyjnego horoskopu urodzeniowego, nie jest łatwe. Wymaga nie tylko bardzo dokładnej daty urodzenia – najlepiej co do minuty, a nawet sekundy, ale również szerokiej wiedzy z zakresu astronomii i astrologii. Z pewnością nie odkrywa on przed zainteresowanym dokładnej przyszłości. Przewiduje jednak, jakie okresy mogą być gorsze, a jakie dobre w jego życiu. Przede wszystkim określa cechy i wartości jakimi kieruje się dana osoba. Może podpowiadać, czego i jakich osób warto unikać, a kiedy warto działać i z kim można nawiązać szczerą i silną więź.